endoskopowe

Badania USG

Badanie USG (ultrasonografia, badanie ultrasonograficzne) jest podstawową metodą diagnostyczną, bezpieczną i nie inwazyjną dla pacjenta. Dzięki badaniu USG można precyzyjnie ocenić kształt, wielkość i charakter zmian np.: tarczycy, wątroby, nerek, jajników, jąder, piersi, a nawet wykryć nieprawidłowości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

Badanie USG Doppler służy do oceny przepływu w naczyniach żylnych oraz tętniczych wielu narządów.

Ultrasonografia jest również standardowym badaniem w trakcie prowadzenia ciąży. Więcej o badaniach USG ciąży znajdziesz w badania prenatalne

Badanie ultrasonograficzne wykorzystywane jest także w gastroenterologii celem obrazowania narządów wewnętrznych czyli jako badania endoskopowe. Badanie USG jest także badaniem pomocniczym podczas biopsji narządów, dostawowego podania leku czy ewakuacji wysięku.

Echo serca (echokardiografia, ultrasonokardiografia, USG serca) to nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne, które umożliwia ocenę budowy serca, ruchu mięśnia sercowego, przepływu krwi przez serce, naczynia wieńcowe oraz duże naczynia krwionośne (aorta, żyły główne, żyły i tętnice płucne).

USG prostaty (gruczołu krokowego) – badanie transrektalne (TRUS)  – badanie wykonywane przez odbyt, pozwalające na dokładną ocenę prostaty. 

Wskazaniem do badania TRUS jest między innymi ocena wielkości i budowy prostaty, ocena ewentualnych zmian zapalnych lub nowotworowych w obrębie gruczołu krokowego, podwyższony poziom PSA we krwi lub nieprawidłowy wynik badania per rectum. 

Cena badań USG

Pełen zakres wykonywanych badań USG znajduje się w zakładce Cennik USG.

Przygotowanie do badań USG

Niektóre badania ultrasonograficzne wymagają specjalnego przygotowania. Należą do nich:


Badanie USG piersi nie wymaga przygotowania. Można je wykonać w dowolnej fazie cyklu miesiączkowego, jeśli lekarz kierujący nie zaleci inaczej (w takiej sytuacji na badanie należy zgłosić się we wskazanej przez lekarza fazie cyklu).

Nasi specjaliści

Badania USG wykonywane są przez doświadczoną kadrę lekarską, posiadającą wieloletnie doświadczenie:

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Okopowa 33
Adres przychodni
Okopowa 33, Wola
01-059 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Polna 3
Adres przychodni
ul. Polna 3, Śródmieście
00-622 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6
Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies