Czym jest kolonoskopia?

Kolonoskopia to badanie endoskopowe jelita grubego. W trakcie wykonywania kolonoskopii lekarz ocenia stan odbytnicy, esicy, okrężnicy zstępującej, poprzecznicy, okrężnicy wstępującej aż do zastawki krętniczo-kątniczej. Główny cel badania to ocena błony śluzowej wymienionych odcinków jelita grubego, a także , jeśli zaistnieje taka potrzeba, pobranie wycinków do badania histopatologicznego i ewentualne usunięcie polipów.

Kiedy należy wykonać kolonoskopię?

Wskazaniami do wykonania kolonoskopii są:

 • krwawienia z jelita grubego – nawet jednorazowe;
 • problemy z wypróżnianiem się;
 • zmiany w wyglądzie i konsystencji kału – krew widoczna lub utajona (wykryta w badaniu laboratoryjnym), bardzo ciemny kolor wydalanej treści, biegunka na przemian z zatwardzeniem, kał w formie cienkiego sznurka lub zbitych grudek;
 • bóle brzucha o niewyjaśnionym pochodzeniu, szczególnie jeśli towarzyszy im niedokrwistość;
 • niedokrwistość wynikająca z niedoboru żelaza, niepoddająca się leczeniu suplementami i pogłębiająca się z upływem czasu;
 • nawrotowe stany zapalne jelita;
 • podejrzenie lub istnienie stanów przednowotworowych i nowotworowych, polipów, uchyłków.

Jak przebiega kolonoskopia?

Jeśli pacjent wykonuje badanie w sedacji (znieczulenie ogólne), lekarz anestezjolog podaje dożylnie środek usypiający. Endoskop czyli wziernik z światłem, optyką oraz kanałem roboczym wprowadzany jest przez odbyt . Podczas badania lekarz ogląda całe jelito grube, aż do zastawki Bauchina czyli miejsca gdzie łączy się ono z jelitem cienkim. Jeśli zajdzie taka konieczność pobierane są wycinki błony śluzowej do badania histopatologicznego. W trakcie badania możliwe jest także usunięcie polipa jelita grubego.

Jak przygotować się do kolonoskopii?

  Szczegółowe przygotowanie do badania znajduje się w przygotowaniu do badań.

  Kolonoskopia – istotne informacje

  Na badanie należy dostarczyć posiadaną dokumentację medyczną.

  Jeżeli badanie jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, to wskazane jest stawienie się na badanie z osobą towarzyszącą. Po badaniu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Wychodząc na przeciw dużemu zapotrzebowaniu na badania endoskopowe, nasza pracownia endoskopii jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 08:00 – 20:00.

  Kolonoskopia - gdzie wykonać i cena

  BADANIE HISTOPATOLOGICZNE130 zł
  POLIPEKTOMIA300 zł
  KOLONOSKOPIA490 zł
  ZNIECZULENIE DO KOLONOSKOPII 350 zł

  Nasi specjaliści

  Badania endoskopowe wykonywane są przez doświadczoną kadrę lekarską, posiadającą wieloletnie doświadczenie:

  Gdzie zrobisz badanie?

  Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

  Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6
  Adres przychodni
  ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
  00-631 Warszawa
  Godziny otwarcia
  Poniedziałek – Piątek:
  07:00 – 20:00
  Sobota:
  08:00 – 14:00

  Zadaj pytanie przez formularz

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej „MULTI-MED” Hanna Brusikiewicz i S-ka – Spółka Jawna, z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  MULTI MED
  Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies