Skleroterapia pajączków żylnych

skleroterapia-pajaczkow-zylnych

Czym są pajączki żylne?

Pajączki żylne to sine lub czerwone, szpecące „miotełki” powstałe z naczyń żylnych. Dla większości osób stanowi to problem obniżający w znacznym stopniu jakość życia. Pajączki skórne czyli teleangiektazje i żyły siatkowate są widocznymi na skórze poszerzeniami skórnych naczyń żylnych. Na tym etapie choroby stanowią one jedynie defekt kosmetyczny. Chociaż często nie towarzyszą im żylaki, to są one początkowym objawem niewydolności żylnej i już na tym etapie ich leczeniem powinien zająć się chirurg naczyniowy.

Jak leczyć pajączki żylne?

W większości przypadków skuteczną metodą leczenia pajączków skórnych jest skleroterapia – zabieg polegający na podaniu do światła naczynia leku powodującego zamknięcie zmienionego naczynia żylnego. Lek wstrzykuje się do naczynia za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg jest praktycznie niebolesny i przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych. Trwa około 20-40 minut. W przypadku rozległych zmian może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów.

Skleroterapia pajączków żylnych – istotne informacje

W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszego efektu skleroterapii, po zabiegu należy stosować podkolanówki lub pończochy uciskowe przez kilka tygodni. Ze względu na duży dyskomfort noszenia produktów uciskowych latem oraz konieczność unikania po zabiegu promieni słonecznych, najlepszym okresem na przeprowadzenie zabiegu jest okres jesienno-zimowy.

Skleroterapia pajączków żylnych – gdzie wykonać i cena

Skleroterapia (1 ampułka)300 zł
Skleroterapia (2 ampułki)400 zł

Nasi specjaliści

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Polna 3

Adres przychodni
ul. Polna 3, Śródmieście
00-622 Warszawa

T: 22 636 47 74

E: [email protected]

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?