Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca we wszystkich tkankach organizmu człowieka. Jest to jedna z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze, a jego funkcja zależy od miejsca jego występowania w organizmie.

Kwas hialuronowy m.in. współtworzy naczynia krwionośne, odpowiada za ochronę skóry przed urazami i zabezpiecza ją przed wnikaniem bakterii, a także bierze udział w dystrybucji składników odżywczych do tkanek i chrząstek.

Jest on także składnikiem mazi stawowej, która pokrywa powierzchnie stawowe zmniejszając tarcie. Niestety z upływem lat, jego ilość w organizmie maleje, co przyczynia się do chorób stawów i związanych z nimi problemów z poruszaniem się.

Na czym polega leczenie stawów kwasem hialuronowym w postaci iniekcji dostawowych?

W ortopedii kwas hialuronowy jest szeroko stosowany w profilaktyce oraz leczeniu chorób i obrażeń narządu ruchu. Można go stosować w postaci leków doustnych lub w postaci iniekcji dostawowych – taką metodę leczenia nazywa się wiskosuplementacją. 

Dostawowa iniekcja kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpieczniejszym niż dostawowe stosowanie preparatów steroidowych (tzw. blokad), ponieważ wywołują one zmiany degeneracyjne, a w przypadku wiskosuplementacji brak jest skutków ubocznych.

Kwas hialuronowy w stawie uzupełnia się za pomocą jednego lub kilku zastrzyków do jamy maziowej stawu. Iniekcja wykonywana jest przez doświadczonego lekarza. W zależności od przypadku lekarz decyduje, czy iniekcja wymaga użycia aparatu USG. Wykonanie zastrzyku nie wyklucza Pacjenta z wykonywania codziennych czynności.

Zabieg powinien być zawsze skonsultowany z lekarzem specjalistą, dlatego niezbędna jest wcześniejsza wizyta u ortopedy.

Jakie efekty daje wiskosuplementacja?

Efekty zabiegu można zauważyć po kilku dniach od jego wykonania, a zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawa ruchomości stawu utrzymują się przez co najmniej kilka miesięcy.

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym:

  • Zmniejsza ból i obrzęk
  • Redukuje stan zapalny i wysięk do stawu
  • Spowalnia degenerację chrząstki stawowej
  • Poprawia funkcje stawów
  • Zwiększa produkcję endogennego kwasu hialuronowego
  • Chroni staw przed uszkodzeniami mechanicznym

Skuteczność zastosowanego leczenia zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania procesu zwyrodnienia i poziomu aktywności fizycznej Pacjenta.

Zwykle, dla osiągnięcia najlepszych efektów, zabieg powtarza się kilkukrotnie.

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym  – gdzie wykonać i cena

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym (zawiera koszt preparatu)700 zł

Nasi specjaliści

+ Czytaj więcej

Lek.

Oskar Sala

Ortopeda

+ Czytaj więcej

Lek.

Grzegorz Sawicki

Ortopeda

+ Czytaj więcej

Lek.

Wojciech Szajnach

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy, USG

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Okopowa 33

Adres przychodni
Okopowa 33, Wola
01-059 Warszawa

T: 22 636 47 74

E: [email protected]

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?