Suche igłowanie

multimed_suche_iglowanieCzym jest suche igłowanie?

Suche igłowanie polega na wprowadzeniu cienkiej, akupunkturowej igły w aktywny, zlokalizowany punkt spustowy czyli nadwrażliwe miejsce w napiętych pasmach mięśni szkieletowych, które są bolesne przy nacisku i rozciąganiu. Często oddziaływanie w tym punkcie powoduje bolesność w miejscu odległym. Punkt spustowy jest źródłem bólu.

Idea suchego igłowania różni się od klasycznej akupunktury, bo igła nie jest wprowadzana powierzchownie w punkty szlaków energetycznych (meridiany), ale oddziałuje na tkankę łączną czyli znacznie głębiej.

Jakie są wskazania do rehabilitacji z wykorzystaniem suchego igłowania?

  • bóle barków;
  • napięciowe bóle głowy;
  • łokieć golfisty i tenisisty;
  • rwa kulszowa;
  • bóle związane ze stanami zwyrodnieniowymi;
  • shin splits (bóle przedniego przedziału piszczeli);
  • bóle ścięgna Achillesa.


Jak przygotować się do zabiegu suchego igłowania?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodne ubranie, które ułatwi odsłonięcie leczonej okolicy. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem.

Jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem suchego igłowania?

Terapeuta oczyszcza skórę pacjenta, a następnie stosując sterylne jednorazowe igły akupunkturowe dociera do głębokich mięśni, trudno dostępnych dla dłoni terapeuty. Po terapii dochodzi do natychmiastowej redukcji bólu, zwiększenia zakresu ruchu i poprawy wzorca aktywacji mięśniowej. W czasie jednej sesji terapeutycznej nie powinno się leczyć więcej niż 3-5 mięśni, aby właściwie ocenić reakcję danej okolicy na igłowanie.

Suche igłowanie – istotne informacje

Po suchym igłowaniu pacjent może odczuwać wzmożoną bolesność mięśniową przez 24-48 godzin. Szczególnie reaktywne są mięśnie łydek. Żeby zmniejszyć bolesność mięśniową po zabiegu zaleca się ciepło oraz delikatne rozciąganie.

Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Suche igłowanie – gdzie wykonać i cena

Terapia manualna + suche igłowanie220 zł

Nasi specjaliści

+ Czytaj więcej

Mgr

Małgorzata Gryniewicz

Fizjoterapeuta

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69

Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa

T: 22 636 47 74

E: [email protected]

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?