Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową

rektoskopia-warszawa-870x400

Czym jest szczelina odbytu?

Szczelina odbytu to podłużny ubytek, pęknięcie anodermy czyli skóry otaczającej odbyt na granicy skóry i błony śluzowej. Szczelina lokalizuje się najczęściej na tylnym brzegu odbytu. Objawy szczeliny odbytu to silny ból i pieczenie przy wypróżnieniu i po jego zakończeniu (nawet do kilku godzin). Może pojawiać się także niewielkie krwawienie z odbytu oraz znaczny skurcz zwieracza wewnętrznego odbytu. Wyróżnia się przewlekłą szczelinę odbytu oraz postać ostrą, dla której charakterystyczne są silne dolegliwości bólowe.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – przebieg zabiegu

Zabieg trwa kilka minut i jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Stosowany jest, gdy leczenie farmakologiczne takie jak maści zawierające nitroglicerynę lub diltiazem, leczenie przeciwbólowe, środki zmiękczające stolec okazały się nieskuteczne. Wskazane jest zwłaszcza w przewlekłych szczelinach odbytu, które rzadko odpowiadają na leczenie zachowawcze.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową polega na iniekcji (ostrzyknięciu) zwieracza wewnętrznego odbytu w celu czasowego porażenia mięśnia, co skutkuje poprawą ukrwienia okolicy odbytu oraz wygojeniem się ubytku.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja proktologiczna.

Pacjent nie musi być na czczo. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – cena i gdzie wykonać

LECZENIE SZCZELINY ODBYTU TOKSYNĄ BOTULINOWĄ1200 zł

Nasi specjaliści

+ Czytaj więcej

Dr n. med.

Wojciech Dąbrowski

Chirurg, Endoskopia, Proktolog

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6

Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa

T: 22 636 47 74

E: [email protected]

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?