rektoskopia-warszawa-870x400

Czym jest szczelina odbytu?

Szczelina odbytu to podłużny ubytek, pęknięcie anodermy czyli skóry otaczającej odbyt na granicy skóry i błony śluzowej. Szczelina lokalizuje się najczęściej na tylnym brzegu odbytu. Objawy szczeliny odbytu to silny ból i pieczenie przy wypróżnieniu i po jego zakończeniu (nawet do kilku godzin). Może pojawiać się także niewielkie krwawienie z odbytu oraz znaczny skurcz zwieracza wewnętrznego odbytu. Wyróżnia się przewlekłą szczelinę odbytu oraz postać ostrą, dla której charakterystyczne są silne dolegliwości bólowe.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – przebieg zabiegu

Zabieg trwa kilka minut i jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Stosowany jest, gdy leczenie farmakologiczne takie jak maści zawierające nitroglicerynę lub diltiazem, leczenie przeciwbólowe, środki zmiękczające stolec okazały się nieskuteczne. Wskazane jest zwłaszcza w przewlekłych szczelinach odbytu, które rzadko odpowiadają na leczenie zachowawcze.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową polega na iniekcji (ostrzyknięciu) zwieracza wewnętrznego odbytu w celu czasowego porażenia mięśnia, co skutkuje poprawą ukrwienia okolicy odbytu oraz wygojeniem się ubytku.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja proktologiczna.

Pacjent nie musi być na czczo. Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.

Leczenie szczeliny odbytu toksyną botulinową – cena i gdzie wykonać

LECZENIE SZCZELINY ODBYTU TOKSYNĄ BOTULINOWĄ1200 zł

Nasi specjaliści

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6
Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies