Leczenie hemoroidów metodą Barrona (gumkowanie)

sigmoidoskopia-warszawa-870x400

Czym jest leczenie hemoroidów metodą Barrona?

Metoda Barrona czyli małoinwazyjne leczenie guzków krwawniczych odbytu. Jest to efektywna i bezpieczna metoda leczenia żylaków odbytu wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Do gumkowania guzków krwawniczych kwalifikuje się pacjentów z chorobą hemoroidalną w stopniu I, II i III zaawansowania choroby. Metoda Barrona polega na założeniu gumowych opasek na podstawę guzka krwawniczego, co prowadzi do jego niedokrwienia, a w konsekwencji do martwicy i oddzielenia się od ściany kanału odbytu.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – przebieg zabiegu

Zabieg może być wykonywany zarówno bez znieczulenia, jak i w znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji zaopatruje się jedną lub dwie kolumny hemoroidalne. Kolejne zabiegi wykonuje się po co najmniej czterech tygodniach. Założeniu gumowej opaski jest niebolesne, może towarzyszyć temu krwawienie, które pojawia się ono po kilku/kilkunastu dniach i ma związek z oddzielaniem się guzka od podłoża.

Pojawienie się silnego bólu w okolicy odbytu bezpośrednio po założeniu opaski, świadczy o jej zbyt niskim położeniu. Wymaga to usunięcia gumki i założenia jej głębiej w kanale odbytu.

Do rzadkich powikłań po zabiegu należą powstanie zakrzepu w niedokrwionej części żylaka lub powstanie miejscowego stanu zapalnego błony śluzowej lub ropnia okołoodbytowego.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja proktologiczna.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – przygotowanie do badania.

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – cena i gdzie wykonać

LECZENIE HEMOROIDÓW METODĄ BARRONA370 zł

Nasi specjaliści 

+ Czytaj więcej

Dr n. med.

Wojciech Dąbrowski

Chirurg, Endoskopia, Proktolog

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6

Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa

T: 22 636 47 74

E: [email protected]

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?