Rehabilitacja

Kim jest ortopeda?

Ortopeda jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu schorzeń i urazów dotykających układu ruchu. Na układ ruchu składają się takie struktury jak kości, stawy, więzadła oraz mięśnie.

Czytaj więcej

Rehabilitacja po udarze

Statystyki dotyczące udarów mózgu nie napawają optymizmem. Najnowsze statystyki wskazują, że rocznie udar niedokrwienny mózgu występuje aż u 90 tysięcy Polaków, przy czym szacuje się, że w ciągu całego życia, 1 na 6 osób dozna udaru. Co ważne, stan ten jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności. Kompleksowa rehabilitacja po udarze jest niezbędna, by odzyskać pełną sprawność i poprawić jakość życia chorego. Co warto wiedzieć o najnowszych technikach rehabilitacyjnych?

Czytaj więcej

Fizykoterapia manualna

Fizykoterapia manualna, a w zasadzie terapia manualna, jest metodą leczenia, która polega na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele pacjenta. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie równowagi mięśniowej. Terapia manualna przeprowadzana jest przez fizjoterapeutę przy użyciu jego własnych rąk. Używana jest do wykrywania oraz leczenia dysfunkcji więzadeł, mięśni oraz stawów. Ponadto, fizykoterapia zajmuje się również wadami postawy oraz wzorcami ruchowymi pacjenta.

Czytaj więcej

Zwichnięcia i złamania kończyn – nowoczesne sposoby leczenia

Złamania i zwichnięcia są jednymi z najczęstszych urazów ciała. Niekiedy jeden nieostrożny ruch sprawia, że niezbędna jest wizyta u lekarza. Zarówno zwichnięcie, jak i złamanie może przytrafić się każdemu, bez względu na wiek czy aktywność fizyczną. Powrót do pełnej sprawności często wymaga odpowiedniej rehabilitacji. Szybsze efekty można osiągnąć poprzez włączenie nowoczesnych technik fizjoterapeutycznych.

Czytaj więcej

Gdy boli kręgosłup – poznaj najczęstsze przyczyny

Ból pleców często jest wynikiem schorzeń bezpośrednio dotykających kręgosłup. Najczęściej dopatrujemy się przyczyny w zwyrodnieniu stawów czy w przeciążeniach.

Czytaj więcej

Czym jest terapia manualna i kiedy może pomóc?

Kiedy układ ruchu niedomaga, pojawiają się bóle – w tym bóle pleców i kręgosłupa. Zastosowanie farmakoterapii może wprawdzie zlikwidować lub zmniejszyć dolegliwości, ale nie usunie przyczyny dysfunkcji i z czasem ból powróci.

Czytaj więcej

Kręgosłup – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Kręgosłup to kostno-chrzęstna struktura kręgowców (czyli człowieka również), położona po grzbietowej stronie ciała.

Czytaj więcej

Zabiegi rehabilitacyjne – sposób na problem z drętwieniem rąk

Wszelkie dolegliwości w obrębie rąk, takie jak ból, drętwienie czy mrowienie, znacznie wpływają na jakość naszego życia. Choroby toczące się w obrębie rąk i dłoni stanowią duże ograniczenie w pracy zawodowej, aktywności sportowej, a nawet w obowiązkach domowych. Warto jednak pamiętać, że z drętwieniem i mrowieniem rąk można skutecznie walczyć! Dużą pomocą w tych problemach okazują się zabiegi rehabilitacyjne, nakierowane redukcję zarówno przyczyn, jak i objawów chorób w obrębie rąk.

Czytaj więcej

Najczęstsze kontuzje biegaczy

Bieganie to czysta przyjemność – pod warunkiem, że nic nie boli, nie uwiera i nie puchnie. Kontuzje i bóle nóg, pasa miednicowego i kręgosłupa – tak przedstawia się lista dolegliwości, które mogą przytrafić się każdemu amatorowi tej formy aktywności fizycznej.

Czytaj więcej

10 ćwiczeń dla zdrowego kręgosłupa, które możesz wykonać w domu

Kręgosłup narażony jest każdego dnia na przeciążenia. Aby zachować jego sprawność, giętkość i wytrzymałość, konieczna jest codzienna dawka ruchu.

Czytaj więcej
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?