Endoskopia

10 objawów, które powinny skłonić cię do wizyty u gastrologa

Wszelkie dolegliwości, również te które dotyczą przewodu pokarmowego, budzą zazwyczaj nieprzyjemne odczucia. Powinieneś wówczas z pomocą gastrologa odnaleźć przyczyny, które te dolegliwości wywołują.

Czytaj więcej

Wrzody żołądka - jak rozpoznać objawy?

Choroba wrzodowa żołądka to dziś bardzo powszechne schorzenie. Do niedawna sądzono, że jest ona efektem stresującego trybu życia oraz nieregularnego odżywiania się. Jednak jak inaczej.

Czytaj więcej

Nowotwór jelita grubego - nie daj się zaskoczyć

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu schorzeń nowotworowych jest rak jelita grubego.

Czytaj więcej

Kiedy powinieneś rozważyć wykonanie gastroskopii?

Gastroskopia jest badaniem potwierdzającym lub wykluczającym istnienie choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Czytaj więcej

Kolonoskopia - przygotowanie, znieczulenie, wskazania, cena w Warszawie

Kolonoskopia to badanie jelita grubego (endoskopia jelita grubego) mające na celu wizualizację wnętrza jelita - śluzówki.

Czytaj więcej

Gastroskopia - przygotowanie, wskazania, jak wygląda badanie, czy warto wykonać, ile kosztuje

Panendoskopia jest jednym z badań endoskopowych przewodu pokarmowego.

Czytaj więcej

Sigmoidoskopia - co to jest, jak wygląda badanie, czy boli, jak długo trwa, wskazania, cena

Sigmoidoskopia należy do grupy badań endoskopowych jelita grubego. W trakcie badania oceniana jest śluzówka odbytnicy, esicy, okrężnicy zstępującej i części poprzecznicy, czyli dystalna część jelita grubego.

Czytaj więcej

Jakie choroby wykrywa gastroskopia?

Choroby układu pokarmowego mogą być wyjątkowo nieprzyjemne. Utrudnione przełykanie bądź trawienie powoduje duży dyskomfort, a przewlekły ból często umożliwia normalne funkcjonowanie. Niestety, niepokojące dolegliwości ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego mogą być oznaką rozwoju poważnych chorób. W diagnostyce tego obszaru bardzo często wykorzystuje się gastroskopię. Dowiedz się na czym polega to badanie!

Czytaj więcej

Rektoskopia - jak wygląda badanie, czy boli, jak długo trwa, wskazania, cena

Rektoskopia to jedno z badań endoskopowych jelita grubego. W trakcie badania oceniana jest budowa błony śluzowej kanału odbytu, odbytnicy, a czasami także końcowego odcinka esicy (okrężnicy esowatej).

Czytaj więcej

Endoskopia ze znieczuleniem czy bez?

Endoskopia pozwala ocenić stan błony śluzowej górnego lub dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Podczas badania lekarz wprowadza przez jamę ustną lub odbyt specjalny wziernik – endoskop, który jest wyposażony w optykę i kanały robocze. Endoskopia jest wykorzystywana nie tylko w diagnostyce układu pokarmowego, ale także umożliwia pobranie wycinków do badania histopatologicznego oraz wykonanie zabiegu usunięcia polipów. Wielu pacjentów zastanawia się czy wykonać endoskopię ze znieczuleniem czy też nie jest ono konieczne. Jak zwykle, wszystko zależy od zakresu badania i indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Czytaj więcej
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?