Skleroterapia

Badania żył – co dzięki nim można zdiagnozować?

Badanie ultrasonograficzne z wykorzystaniem efektu Dopplera pozwala na zbadanie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. Jest to nieinwazyjne i bezpieczne badanie diagnostyczne pozwalające na rzetelną ocenę stanu tętnic oraz żył znajdujących się w ludzkim organizmie. USG sto niezwykle cenne badanie obrazowe, przydatne w wykrywaniu zagrażających zdrowiu i życiu nieprawidłowości w przepływie krwi oraz pozwalające na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych bądź leczniczych.

Czytaj więcej

Skleroterapia - wszystko co powinieneś wiedzieć

Żylaki to skutek niewydolności krążenia w naczyniach żylnych. Widoczne pod skórą jako fioletowo-sine powrózki, z czasem uwypuklające się ponad jej powierzchnię, nie tylko szpecą, ale powodują ból i mogą dawać powikłania w postaci stanów zapalnych, zakrzepowego zapalenia żył czy nawet zatorowości płucnej. Leczenie żylaków i niewydolności krążenia jest zatem konieczne. Znakomitą alternatywą do operacji jest skleroterapia, czyli zamykanie żylaków od środka.

Czytaj więcej

Jak zapobiegać pajączkom i żylakom? Sposoby na zdrowe nogi

Zdrowe i piękne nogi to podstawa dobrego samopoczucia i samodzielności. Pamiętajmy, że pajączki na nogach i żylaki kończyn dolnych nie tylko szpecą. Nieleczone grożą powikłaniami ogólnoustrojowymi.
Pajączki naczyniowe (teleangiektazje) i przypowierzchniowe poszerzenia naczyń (wenulektazje) stanowią wstęp do rozwoju żylaków. Są też kolejnym po obrzękach i bólach nóg sygnałem, że krążenie żylne niedomaga.

Czytaj więcej
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek