Leczenie bólu

Ból jądra – jakie badania wykonać?

Ból jądra najczęściej wywołuje u mężczyzn nie lada poruszenie. Nic w tym dziwnego, w końcu intensywne, promieniujące dolegliwości bólowe uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i świadczą o patologii w obrębie męskiego układu rozrodczego. Okazuje się jednak, że ból jądra jest objawem niespecyficznym, który może świadczyć o szeregu różnych schorzeń. W celu postawienia prawidłowej diagnozy niezbędne jest więc przeprowadzenie dogłębnej diagnostyki. Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie badania powinny być wykonane w przypadku wystąpienia bólu jądra.

Czytaj więcej

Jak sobie radzić z bólami kręgosłupa?

Kręgosłup człowieka zbudowany jest z 26 kości, a do jego głównych funkcji zalicza się utrzymywanie ciężaru ciała, amortyzowanie wstrząsów oraz ochronę rdzenia kręgowego. Częstą przypadłością w obrębie kręgosłupa są dolegliwości bólowe, które mogą dotyczyć każdego jego odcinka. Ograniczają swobodny ruch, a często przyczyniają się do niepełnosprawności. Dowiedz się jakie są najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa i jak skutecznie pozbyć się tej dolegliwości!

Czytaj więcej

Pinoterapia - napięciowy ból głowy – jak z nim walczyć?

Ból głowy to dolegliwość bardzo powszechna. Może mieć bardzo wiele przyczyn, ale w wielu wypadkach to problem przejściowy. Osoby, u których ból głowy występuje sporadycznie, zazwyczaj skutecznie go zwalczają przy pomocy dostępnych leków bez recepty. Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia. Cierpiący na migreny, czy napięciowe bóle głowy mierzą się przez wiele dni z prawdziwym wyzwaniem, szukając rozmaitych form pomocy. Często przyjmują leki, które albo krótkotrwale tłumią ból, albo nie przynoszą żadnej poprawy.

Czytaj więcej

Jak zwalczyć ból u dziecka unikając farmaceutyków?

Ból głowy czy ból zęba u dziecka można zlikwidować lub zmniejszyć bez użycia farmaceutyków.

Czytaj więcej

Jak pozbyć się bólu głowy? 5 punktów ucisku, które musisz znać

Ból głowy może skutecznie zepsuć dzień lub uprzykrzyć życie na całe tygodnie.

Czytaj więcej

Terapia bólu przewlekłego

Ból przewlekły to doznanie, które dotyka ciało, psychikę i negatywnie wpływa na relacje człowieka z otoczeniem, rodziną oraz na karierę zawodową.

Czytaj więcej

Czym jest ból i skąd się bierze?

Ból to istotny sygnał ostrzegawczy, który informuje, że z organizmem dzieje się coś niedobrego.

Czytaj więcej

Bóle stawów – przyczyny i diagnostyka

Większość osób ból stawów kojarzy głównie z dolegliwościami występującymi u seniorów. Niestety, w rzeczywistości jest to objaw, który może dotyczyć osób w każdym wieku. Dolegliwości bólowe stawów towarzyszą nie tylko chorobom w obrębie układu ruchu. Mogą one być także symptomem rozwoju niektórych schorzeń ogólnoustrojowych, dlatego wymagają odpowiedniej diagnostyki. Jakie choroby mogą być przyczyną bólu stawów? Jak wygląda diagnostyka? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?