Psychologia

Okres dojrzewania - wielka próba dla każdego rodzica

Okres dorastania jest burzliwy nie tylko dla samych nastolatków, ale również dla ich rodziców. Problemy wychowawcze w przypadku nastolatków są bardzo częstym zjawiskiem.

Czytaj więcej

Kiedy warto iść z nastolatkiem do psychologa?

Problemy z nastolatkiem często bywają zrzucane na karb dojrzewania, a zaburzenia psychiczne w dalszym ciągu są w naszym kraju tematem tabu. Niestety, odsetek młodych ludzi potrzebujących specjalistycznej pomocy stale wzrasta. Ważne, by nie bagatelizować niepokojących symptomów, które mogą świadczyć o istniejącym problemie. Dowiedz się jakie objawy powinny być przesłanką do wizyty u psychologa i jak wygląda terapia nastolatka.

Czytaj więcej

Problemy wychowawcze dzieci - kiedy iść do psychologa?

Problemy wychowawcze z dziećmi trafiają się niezależnie od wieku pociech. Najczęściej jednak i najsilniej dają się we znaki, kiedy młody człowiek jest w czasie dojrzewania lub przeżywa jeden z okresowo pojawiających się epizodów buntu.

Czytaj więcej

Jak psycholog może pomóc w walce z uzależnieniem

Leczenie uzależnień zawsze wymaga udziału profesjonalisty – psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, najlepiej specjalizujących się w terapii nałogów.

Czytaj więcej

Psychotechnika – czyli badania psychologiczne kierowców

Psychotesty dla kierowców mają za zadanie zapewnić jak największe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mogą być przeprowadzane tylko w pracowniach psychologicznych, wpisanych do rejestru marszałka województwa.

Czytaj więcej

Twoje dziecko stresuje się nowym rokiem szkolnym? Można temu zaradzić!

Po beztroskim czasie wakacji przychodzi kolej na nowy rok szkolny. Wraz z jego rozpoczęciem wiele dzieci boryka się ze stresem, zniechęceniem czy złością. Powrót do szkoły stanowi trudne przeżycie, zwłaszcza po okresie pandemii i nauki zdalnej. Jak ułatwić dziecku powrót do szkoły i czy warto zasięgnąć pomocy psychologa dziecięcego?

Czytaj więcej

Co wpływa na dobry sen?

Sen jest fizjologicznym stanem organizmu charakteryzującym się odwracalną utratą świadomego kontaktu z otoczeniem, zmniejszoną reaktywnością na bodźce zewnętrzne i zahamowaniem aktywności ruchowej. Dorosły człowiek przesypia ok. 30% swojego życia.

Czytaj więcej

Psycholog radzi: wypalenie zawodowe – czym jest i jak sobie z nim poradzić?

Wypalenie zawodowe nie jest chorobą – ani psychiczną, ani fizyczną, ale jeśli się przedłuża wpływa na to jak żyjemy i jak funkcjonujemy – fizycznie i psychicznie (w psychologii określamy to jako dobrostan psychofizyczny).

Czytaj więcej
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?