Trycholog

CENA WIZYTY: 170 zł

Czym zajmuje się lekarz trycholog?

Trycholog to specjalista zajmujący się zdrowiem skóry głowy i włosów. W Polsce nie ma specjalizacji lekarskiej z trychologii, zatem lekarz trycholog jest profesjonalistą, który oprócz studiów medycznych i zdobycia specjalizacji w określonej dziedzinie medycyny, zaliczył także kształcenie z zakresu trychologii.

Do zadań trychologa należy:

  • wykonywanie badań przedmiotowych i podmiotowych w zakresie chorób skóry głowy i włosów;
  • analiza stanu cebulek włosowych i ich liczby oraz rozmieszczenia;
  • diagnozowanie przyczyn wypadania lub osłabienia włosów;
  • wykrywanie, rozpoznawanie i leczenie schorzeń skóry głowy, cebulek włosowych i włosów, np.: łysienia, łuszczycy, nużenicy, łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Kiedy należy udać się do trychologa?

Trychologa odwiedzamy, kiedy:

  • włosy nadmiernie nam wypadają lub stają się cienkie, słabe, kruche lub przetłuszczają się;
  • znamy przyczynę problemów z włosami (np. stres, brak witamin), ale nie potrafimy sobie poradzić z poprawą ich kondycji;
  • skóra głowy swędzi, łuszczy się, przetłuszcza;
  • stwierdzone zostały zaburzenia hormonalne, odczuwaliśmy duży stres, brakowało snu i witamin;
  • po wizycie w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym albo po pobycie w nowym miejscu, w którym korzystaliśmy z noclegu lub ręczników, pojawiły się problemy z włosami czy skórą głowy.

Jak często należy odwiedzać trychologa?

Tego specjalistę odwiedzamy jednorazowo w celu konsultacji lub tylko uzyskania wstępnej diagnozy. Jeśli podjęte zostanie leczenie problemów z włosami lub skórą głowy, spotkania będą się odbywać co jakiś czas w wyznaczonych przez trychologa terminach.

Jak przygotować się do wizyty u trychologa?

Zabieramy posiadaną dokumentację medyczną. Dopytujemy podczas umawiania terminu wizyty o to, czy przed spotkaniem z trychologiem należy umyć włosy.

Trycholog – istotne informacje

Do trychologa warto udać się profilaktycznie, kiedy zauważymy łuszczące się zmiany na skórze lub paznokciach i osłabienie płytek paznokciowych.

Nasi specjaliści

MULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies