Trycholog

CENA WIZYTY: 180 zł

Czym zajmuje się lekarz trycholog?

Trycholog to specjalista zajmujący się zdrowiem skóry głowy i włosów. W Polsce nie ma specjalizacji lekarskiej z trychologii, zatem lekarz trycholog jest profesjonalistą, który oprócz studiów medycznych i zdobycia specjalizacji w określonej dziedzinie medycyny, zaliczył także kształcenie z zakresu trychologii.

Do zadań trychologa należy:

  • wykonywanie badań przedmiotowych i podmiotowych w zakresie chorób skóry głowy i włosów;
  • analiza stanu cebulek włosowych i ich liczby oraz rozmieszczenia;
  • diagnozowanie przyczyn wypadania lub osłabienia włosów;
  • wykrywanie, rozpoznawanie i leczenie schorzeń skóry głowy, cebulek włosowych i włosów, np.: łysienia, łuszczycy, nużenicy, łojotokowego zapalenia skóry głowy.

Kiedy należy udać się do trychologa?

Trychologa odwiedzamy, kiedy:

  • włosy nadmiernie nam wypadają lub stają się cienkie, słabe, kruche lub przetłuszczają się;
  • znamy przyczynę problemów z włosami (np. stres, brak witamin), ale nie potrafimy sobie poradzić z poprawą ich kondycji;
  • skóra głowy swędzi, łuszczy się, przetłuszcza;
  • stwierdzone zostały zaburzenia hormonalne, odczuwaliśmy duży stres, brakowało snu i witamin;
  • po wizycie w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym albo po pobycie w nowym miejscu, w którym korzystaliśmy z noclegu lub ręczników, pojawiły się problemy z włosami czy skórą głowy.

Jak często należy odwiedzać trychologa?

Tego specjalistę odwiedzamy jednorazowo w celu konsultacji lub tylko uzyskania wstępnej diagnozy. Jeśli podjęte zostanie leczenie problemów z włosami lub skórą głowy, spotkania będą się odbywać co jakiś czas w wyznaczonych przez trychologa terminach.

Jak przygotować się do wizyty u trychologa?

Zabieramy posiadaną dokumentację medyczną. Dopytujemy podczas umawiania terminu wizyty o to, czy przed spotkaniem z trychologiem należy umyć włosy.

Trycholog – istotne informacje

Do trychologa warto udać się profilaktycznie, kiedy zauważymy łuszczące się zmiany na skórze lub paznokciach i osłabienie płytek paznokciowych.

Nasi specjaliści

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies