Specjalizacje

Psychotechnika

CENA WIZYTY: 100 – 150 zł

Czym jest psychotechnika?

Psychotechnika to inaczej badania psychologiczne lub psychotechniczne, podczas których ocenia się zdolności i warunki do wykonywania określonych prac lub czynności. Najczęściej badania te dotyczą zawodowego obszaru aktywności pacjenta. Na badania psychotechniczne kieruje lekarz medycyny pracy, pracodawca lub inny specjalista, którego zadaniem jest dbać o zachowanie ważności badań okresowych u pracownika (np. zakładowy specjalista BHP).

Kiedy należy wykonać badania z zakresu psychotechniki?

Badaniom tym należy poddać osoby, które mają zamiar pracować jako kierowcy zawodowi, pracownicy wysokościowi, operatorzy maszyn i urządzeń oraz będą kierować pojazdami służbowymi. Testy te są także dedykowane przedstawicielom palestry i służb mundurowych, detektywom, pracownikom leśnym, osobom handlującym bronią.

Jak przebiegają badania psychotechniczne?

Badania te przeprowadzane są w formie wywiadu i testów, podczas których ocenia się wrodzone predyspozycje, umiejętności nabyte, czas i sposób reakcji na określony bodziec sytuacyjny: fizyczno-chemiczny lub intelektualny. Na tej podstawie tworzy się osobisty profil kandydata lub świeżo upieczonego pracownika.

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych?

Przynosimy ze sobą okulary oraz wyniki badań diagnostycznych, obrazowych i wcześniejszych testów psychotechnicznych. Na badanie przychodzimy wyspani, odprężeni i zrelaksowani. Zawsze zjadamy śniadanie (chyba że z zalecenia osoby, która będzie badanie przeprowadzać, wynika, iż należy być na czczo).

Psychotechnika – istotne informacje

Badanie to można (i warto) przeprowadzić, jeśli mamy problemy z określeniem własnej tożsamości i wartości na rynku pacy oraz kiedy nie potrafimy samodzielnie zdefiniować posiadanych umiejętności. Badania psychotechniczne kierowców mają określony termin ważności, po którym należy wykonać powtórkę tych testów.

+ Czytaj więcej

Mgr

Monika Kożuszek

Psychotechnika

+ Czytaj więcej

Mgr

Katarzyna Kuliga

Psychotechnika

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?