Specjalizacje

Ortodonta

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu u dzieci i u dorosłych. 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Pierwszym punktem na drodze do pięknego uśmiechu jest wizyta konsultacyjna w gabinecie. Podczas tej wizyty można dowiedzieć się z jaką wadą mamy do czynienia oraz jak należy ją leczyć. Na następnej wizycie, jest to wizyta diagnostyczna pobrane są wyciski pod modele diagnostyczne, które pomogą dokładnie zaplanować leczenie. Niezbędne jest również wykonanie 2 zdjęć RTG, na które Pacjent dostaje skierowanie po wizycie konsultacyjnej. Po dokładnej ocenie przypadku oraz ustaleniu preferencji pacjenta lekarz ustala plan leczenia. Wybór zastosowanego aparatu jest zależny od planu leczenia , który jest optymalny i daje trwałe efekty . Jeżeli pacjent akceptuje przedstawiony plan leczenia to na następnej wizycie zakładany jest aparat ortodontyczny. 

Po każdym leczeniu ortodontycznym stosowane jest tzw. leczenie retencyjne, które jest niezbędne i chroni przed nawrotami wady.

Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do ortodonty? 

Pierwsza wizyta zalecana jest nie później niż w wieku 7 lat. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na następujące zachowanie/ wygląd u dziecka : 

  • asymetria w rysach twarzy 
  • stałe otwarta buzia 
  • oddychanie przez usta 
  • dysfunkcja języka
  • trudności z wymową 
  • przedwczesna utrata zębów mlecznych 
  • nadmiernie wysunięta lub cofnięta broda 

Wówczas można  rozpocząć leczenie już u 3-letnich dzieci. Wczesna interwencja może całkowicie wyeliminować wadę zgryzu lub skrócić czas leczenia w przyszłości. 

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?