Specjalizacje

Psychoterapeuta

CENA WIZYTY: 200-230 zł

Obecnie trwa rekrutacja do grupy treningowo-terapeutycznej dla rodziców nastolatków. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu łącznie 5 godzin (cena 220 - 260zł). 

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to psycholog po pięcioletnich, jednolitych studiach magisterskich i dodatkowym czteroletnim szkoleniu specjalistycznym na kierunku Psychoterapia. 

Psychoterapia jest metodą leczenia i wspomagania rozwoju opartą o regularny kontakt z psychoterapeutą. Służy poprawie samopoczucia, zrozumienia siebie - swoich potrzeb, wyborów, zachowań, reakcji. W podejściu integratywnym psychoterapia czerpie ze zdobyczy różnych nurtów i kierunków. Kontakt psychoterapeuty pracującego w tym podejściu z pacjentem opiera się na autentyczności, akceptacji, empatii i skoncentrowania na potencjałach pacjenta. 

Kiedy należy udać się do psychoterapeuty?

Z psychoterapii korzystają pacjenci doświadczający trudności w relacjach z bliskimi osobami, cierpiący z powodu niskiego poczucia własnej wartości, obniżenia nastroju, lęku, zagubienia. Zmagający się z kryzysami w życiu osobistym i zawodowym, chcący odnaleźć sens i wyznaczyć cel w życiu. Potrzebujący zrozumieć swoje przeżycia, uczucia i wybory. 

Psychoterapia jest wskazana dla pacjentów chorych na depresję, chorobę afektywną dwubiegunową, zmagających się z napadami lęku, zaburzeniami nastroju, odżywiania i snu. Dla pacjentów zmagających się ze stratą, chorobą i/lub innym wydarzeniem traumatyzującym. 

Jak często należy odwiedzać psychologa?

Spotkania z psychoterapeutą powinny odbywać się raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

+ Czytaj więcej

Mgr

Olga Płocińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?