Psychotechnika

CENA WIZYTY: 100 – 150 zł

Czym jest psychotechnika?

Psychotechnika to inaczej badania psychologiczne lub psychotechniczne, podczas których ocenia się zdolności i warunki do wykonywania określonych prac lub czynności. Najczęściej badania te dotyczą zawodowego obszaru aktywności pacjenta. Na badania psychotechniczne kieruje lekarz medycyny pracy, pracodawca lub inny specjalista, którego zadaniem jest dbać o zachowanie ważności badań okresowych u pracownika (np. zakładowy specjalista BHP).

Kiedy należy wykonać badania z zakresu psychotechniki?

Badaniom tym należy poddać osoby, które mają zamiar pracować jako kierowcy zawodowi, pracownicy wysokościowi, operatorzy maszyn i urządzeń oraz będą kierować pojazdami służbowymi. Testy te są także dedykowane przedstawicielom palestry i służb mundurowych, detektywom, pracownikom leśnym, osobom handlującym bronią.

Jak przebiegają badania psychotechniczne?

Badania te przeprowadzane są w formie wywiadu i testów, podczas których ocenia się wrodzone predyspozycje, umiejętności nabyte, czas i sposób reakcji na określony bodziec sytuacyjny: fizyczno-chemiczny lub intelektualny. Na tej podstawie tworzy się osobisty profil kandydata lub świeżo upieczonego pracownika.

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych?

Przynosimy ze sobą okulary oraz wyniki badań diagnostycznych, obrazowych i wcześniejszych testów psychotechnicznych. Na badanie przychodzimy wyspani, odprężeni i zrelaksowani. Zawsze zjadamy śniadanie (chyba że z zalecenia osoby, która będzie badanie przeprowadzać, wynika, iż należy być na czczo).

Psychotechnika – istotne informacje

Badanie to można (i warto) przeprowadzić, jeśli mamy problemy z określeniem własnej tożsamości i wartości na rynku pacy oraz kiedy nie potrafimy samodzielnie zdefiniować posiadanych umiejętności. Badania psychotechniczne kierowców mają określony termin ważności, po którym należy wykonać powtórkę tych testów.

Nasi specjaliści

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies