Warning: mysqli_connect(): (HY000/2002): No such file or directory in /home/shorturl/public_html/index.php on line 15

Warning: mysqli_error() expects parameter 1 to be mysqli, bool given in /home/shorturl/public_html/index.php on line 15
Could not connect: Psycholog Warszawa

Psycholog

CENA WIZYTY: 200 - 230 zł

Czym zajmuje się psycholog?

W Polsce żeby zostać psychologiem, należy ukończyć jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. Wówczas uzyskuje się uprawnienia do  diagnozowania i zajmowania się problemami natury emocjonalnej i psychologicznej.

Do obowiązków psychologa należą : 

  • wykonywanie testów i obserwacji psychologicznych
  • szeroko rozumiana pomoc psychologiczna w zakresie zaburzeń emocjonalnych i w sferze psychiki powstałych w powiązaniu z istniejącymi schorzeniami fizycznymi;
  • kierowanie na dalsze badania psychologiczne lub na konsultacje do psychiatry i do lekarzy innych specjalności;
  • wydawanie opinii medycznych oraz psychologicznych

Kiedy należy udać się do psychologa?

Do tego specjalisty udajemy się, kiedy:

  • pojawiły się problemy zdrowotne o charakterze fizycznym, które rzutują na funkcjonowanie psychiki;
  • potrzebne jest wsparcie psychiczne członków rodziny podczas terapii (np. przy leczeniu nowotworów);
  • dziecko będące pacjentem wykazuje zmiany w osobowości i w reakcjach emocjonalnych, które współistnieją z dysfunkcjami fizycznymi.

Jak często należy odwiedzać psychologa?

Częstość spotkań z psychologiem to sprawa indywidualna, ponieważ czasem wystarczy jedna wizyta stabilizująca emocje lub rozwiewająca wątpliwości w kwestii dolegliwości fizycznych leczonych przez tego specjalistę medycyny. Niekiedy natomiast potrzebne jest okresowe wsparcie psychologiczne. Terminy spotkań ustala specjalista.

Jak przygotować się do wizyty u psychologa?

Zabieramy dokumentację medyczną w zakresie dolegliwości fizycznych i – jeśli taką mamy – będącą pokłosiem wykonanych już testów psychologicznych. Przynosimy spis leków: stosowanych w schorzeniach fizycznych oraz tych, które przyjmowane są z powodu niestabilności emocji.

Psycholog – istotne informacje

Jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki zaburzeń psychicznych emocjonalnych, nerwice, depresje – szczególnie w w powiązaniu ze schorzeniami fizycznymi, zaznaczamy je na familijnym drzewie genealogicznym. To cenne źródło informacji medycznej i psychologicznej dla lekarza wyspecjalizowanego również w rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń emocjonalnych.

Nasi specjaliści

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies