Kiedy wykonać badanie USG stopy?

Budowa i urazy w obrębie stopy

Stopa pełni funkcję podporową i lokomocyjną. W budowie wyodrębniamy mięśnie, kościec oraz naczynia i nerwy.

Urazy, przeciążenia lub stany zapalne obejmujące więzadła, ścięgna lub którąkolwiek z kości stopy mogą powodować dolegliwości bólowe. Urazy nerwów w obrębie stopy mogą także powodować intensywny ból, a dodatkowo drętwienie lub mrowienie (neuropatia obwodowa).

Kiedy warto wykonać badanie USG stopy?

Pacjenci decydują się na badanie USG stopy z powodu ból i obrzęku po urazie (skręcenie złamanie itp.), ale również wskazaniem jest obecność guzków, wrodzone lub nabyte stany zwyrodnieniowe oraz stan zapalny w obrębie stopy.

Objawy te są niespecyficzne i mogą świadczyć o wielu schorzeniach, ale nie należy ich bagatelizować. Szybka diagnoza i dobrze dobrana rehabilitacja często pozwalają uniknąć inwazyjnego leczenia.

Czy badanie USG stopy wymaga specjalnych przygotowań?

Przed badaniem należy usunąć wszelkie opatrunki usztywniające/unieruchomienia lub tzw. tape’y (taśmy), poza tym nie jest wymagane żadne dodatkowe przygotowanie.

Badanie USG stopy możesz wykonać w przychodniach MULTI MED. Badanie jest wykonywane i opisywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, która poinstruuje Cię też o dalszym postępowaniu.

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek