Ból nadgarstka - czy wykonać badanie USG nadgarstka?

Nadgarstek - budowa

Ból nadgarstka jest często spowodowany skręceniem lub złamaniem w wyniku nagłego urazu. Ból nadgarstka może również wynikać z długotrwałych problemów, takich jak powtarzające się przeciążenia, zapalenie stawów, czy zespół cieśni nadgarstka.

Ból nadgarstka może się różnić w zależności od przyczyny. Na przykład ból zwyrodnieniowy stawów jest często opisywany, jako podobny do tępego bólu zęba, podczas gdy zespół cieśni nadgarstka zwykle powoduje uczucie mrowienia lub pieczenia, szczególnie w nocy. Dodatkowo lokalizacja bólu nadgarstka może zapewnić wskazówki, co kryje się za objawem.

Kiedy warto wykonać badanie USG nadgarstka?

Wskazaniem do wykonania takiego badania może być uraz (złamanie lub skręcenie), problemy z czuciem w okolicach nadgarstka, przewlekłe bóle i dolegliwości, które utrudniają wykonywanie codziennych czynności (w tym uczucie mrowienia lub pieczenia palców). Objawy te są niespecyficzne i mogą świadczyć o wielu schorzeniach, ale nie należy ich bagatelizować. Szybka diagnoza i dobrze dobrana rehabilitacja często pozwalają uniknąć inwazyjnego leczenia.

Czy badanie USG nadgarstka wymaga specjalnych przygotowań?

Przed badaniem należy usunąć wszelkie opatrunki usztywniające/unieruchomienia lub tzw. tape’y (taśmy), poza tym nie jest wymagane żadne dodatkowe przygotowanie.

Badanie USG nadgarstka możesz wykonać w przychodniach MULTI MED. Badanie jest wykonywane i opisywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, która poinstruuje Cię też o dalszym postępowaniu.

 

 

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek