trening-funkcjonalny

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny powstał z myślą o osobach uprawiających sport – aktywnie i rekreacyjnie. Podstawowym celem tego treningu jest zapobieganie urazom sportowym oraz powrót do pełnej aktywności sportowej po kontuzjach i zakończonej rehabilitacji leczniczej. Podstawą treningu funkcjonalnego są odpowiednio dobrane ćwiczenia dla danej dyscypliny sportowej. Podstawę jego stanowią ćwiczenia wielostawowe, które poprawiają balans i kontrolę mięśniową podczas ruchu. Trening funkcjonalny cieszy się powodzeniem u osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, poprawia również wydolność i koordynację ruchową.

Jakie są wskazania do treningu funkcjonalnego?

  • stanowi on końcowy element rehabilitacji pourazowej, który przygotowuje do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowe,
  • poprawia ogólną wydolność organizmu,
  • poprawia koordynację ruchową, oraz sylwetkę,
  • przyspiesza spalanie kalorii, wspomaga proces odchudzania,
  • przygotowuje do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej,

Jakie są przeciwwskazania do treningu funkcjonalnego?

Jest to bardzo bezpieczny trening, nie ma praktycznie przeciwwskazań poza;

  • zaawansowana osteoporoza,
  • zaawansowane choroby serca i niewydolność krążeniowa

Jak przygotować się do rehabilitacji z wykorzystaniem treningu funkcjonalnego?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, pacjent powinien założyć wygodne ubranie sportowe dosyć przewiewne. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem

Jak przebiega trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny to duży wysiłek dla mięśni, ćwiczenia wykonywane są w  szybkim tempie, w seriach po 45 lub 90 sekund. Seria to jedno ćwiczenie, które powtarzane jest w  szybkim tempie bez przerw. Ćwiczenia w seriach charakteryzują się różnorodnością ruchów. Zadanie ułatwiają rozmaite urządzenia,  na przykład piłki lekarskie, hantle, gumy, taśmy, stepy, drabinki, czy urządzenie  zwane BOSU.

Trening  rozpoczyna się od rozgrzewki, około 10 minut, z czego połowa czasu to trening kardio, a drugą część to ćwiczenia funkcjonalne. Odpoczynek jest też aktywny, zawiera elementy spaceru, marszu i uzupełniania płynów.

Trening funkcjonalny kończy się rozciąganiem.

Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Trening funkcjonalny – gdzie wykonać i cena

Trening funkcjonalny 60 min100 zł

Nasi Fizjoterapeuci

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies