trening-funkcjonalny

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny powstał z myślą o osobach uprawiających sport – aktywnie i rekreacyjnie. Podstawowym celem tego treningu jest zapobieganie urazom sportowym oraz powrót do pełnej aktywności sportowej po kontuzjach i zakończonej rehabilitacji leczniczej. Podstawą treningu funkcjonalnego są odpowiednio dobrane ćwiczenia dla danej dyscypliny sportowej. Podstawę jego stanowią ćwiczenia wielostawowe, które poprawiają balans i kontrolę mięśniową podczas ruchu. Trening funkcjonalny cieszy się powodzeniem u osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, poprawia również wydolność i koordynację ruchową.

Jakie są wskazania do treningu funkcjonalnego?

  • stanowi on końcowy element rehabilitacji pourazowej, który przygotowuje do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowe,
  • poprawia ogólną wydolność organizmu,
  • poprawia koordynację ruchową, oraz sylwetkę,
  • przyspiesza spalanie kalorii, wspomaga proces odchudzania,
  • przygotowuje do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej,

Jakie są przeciwwskazania do treningu funkcjonalnego?

Jest to bardzo bezpieczny trening, nie ma praktycznie przeciwwskazań poza;

  • zaawansowana osteoporoza,
  • zaawansowane choroby serca i niewydolność krążeniowa

Jak przygotować się do rehabilitacji z wykorzystaniem treningu funkcjonalnego?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, pacjent powinien założyć wygodne ubranie sportowe dosyć przewiewne. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem

Jak przebiega trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny to duży wysiłek dla mięśni, ćwiczenia wykonywane są w  szybkim tempie, w seriach po 45 lub 90 sekund. Seria to jedno ćwiczenie, które powtarzane jest w  szybkim tempie bez przerw. Ćwiczenia w seriach charakteryzują się różnorodnością ruchów. Zadanie ułatwiają rozmaite urządzenia,  na przykład piłki lekarskie, hantle, gumy, taśmy, stepy, drabinki, czy urządzenie  zwane BOSU.

Trening  rozpoczyna się od rozgrzewki, około 10 minut, z czego połowa czasu to trening kardio, a drugą część to ćwiczenia funkcjonalne. Odpoczynek jest też aktywny, zawiera elementy spaceru, marszu i uzupełniania płynów.

Trening funkcjonalny kończy się rozciąganiem.

Trening funkcjonalny – gdzie wykonać i cena

Trening funkcjonalny 60 min100 zł

Nasi Fizjoterapeuci

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00
Sobota:
08:00 - 14:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 21:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej „MULTI-MED” Hanna Brusikiewicz i S-ka – Spółka Jawna, z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies