Czym jest Super Indukcyjna Stymulacja (SIS)?

Czym jest Super Indukcyjna Stymulacja (SIS)?

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. SIS działa silnie przeciwbólowo i regeneracyjnie. Stymuluje mięśnie, mobilizuje stawy i przyspiesza gojenie ran. Terapia aparatem SIS firmy BTL wykorzystująca stymulację indukcyjną jest bardzo skuteczna, ponieważ:

 • głębokie przenikanie bodźca wpływa na tkankę nerwowo-mięśniową, dzięki czemu pozwala leczyć schorzenia ostre i przewlekłe układu mięśniowego i nerwowego;
 • pole elektromagnetyczne wywołuje reakcję tkanki mięśniowej prowadząc do pożądanego skurczu mięśni otaczających staw mobilizując go i odblokowując;
 • poprawa cyrkulacji krwi i przyspieszenie metabolizmu tkanek, wspomaga regenerację tkanek, tym samym przyspiesza gojenie złamań już we wczesnym stadium;
 • szeroki zakres częstotliwości pola elektromagnetycznego zmniejsza napięcie mięśni, co skutecznie redukuje spastyczność.

Jakie są wskazania do Super Indukcyjnej Stymulacji (SIS)?

Pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności, może być zastosowane do szybkiego uśmierzania bólu, przyspieszenia metabolizmu i usprawnienia procesów regeneracji tkanek,  Wskazaniami do zastosowania SIS są:

 • stany zapalne ostre, podostre i przewlekłe;
 • bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, dyskopatie;
 • urazy mięśni i stawów;
 • złamania;
 • redukcja spastyczności;
 • profilaktyka zaników mięśniowych;
 • przepuklina krążka międzykręgowego;
 • regeneracja nerwu;
 • łokieć tenisisty lub golfisty, kolano skoczka;
 • choroby zwyrodnieniowe, reumatoidalne, RZS;
 • zespoły bolesnego barku, bark zamrożony.

Jakie są przeciwwskazania do Super Indukcyjnej Stymulacji (SIS)?

Super Indukcyjna Stymulacja to zabieg bezpieczny i bardzo skuteczny, nie powoduje znacznego obciążenia dla organizmu. Zabiegi nie są wykonywane w okolicy głowy pacjenta ani u dzieci, gdzie istnieje możliwości uszkodzenia chrząstki wzrostowej. Przeciwwskazaniami do rehabilitacji z wykorzystaniem SIS są:

 • choroby nowotworowe;
 • obecność metali w ciele pacjenta;
 • ciąża;
 • gorączka;
 • choroby serca.

Jak przygotować się do Super Indukcyjnej Stymulacji (SIS)?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodny strój, zabieg może być wykonywany  przez ubranie.  Należy  przynieść dokumentację medyczną łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem.

Jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem Super Indukcyjnej Stymulacji (SIS)?

Zabieg wykonywany jest przy użyciu aplikatora, który przyłożony jest do okolicy poddanej leczeniu. Pacjent pozostaje w pozycji siedzącej lub leżącej. Zabieg trwa od 8 do 15 minut i składa się z kilku sekwencji. Powinien być wykonywany z częstotliwością 3-5 razy w tygodniu, łącznie około 5 spotkań. W pierwszych 30 sekundach zabiegu ustawiane jest natężenie oznaczone w procentach. Efekt działania odczuwany jest już po pierwszym zabiegu.

Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) – gdzie wykonać i cena

SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA (SIS) x1120 zł
SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA (SIS) x3330 zł
SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA (SIS) x5520 zł

Nasi Fizjoterapeuci

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 21:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej „MULTI-MED” Hanna Brusikiewicz i S-ka – Spółka Jawna, z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies