multimed_suche_iglowanieCzym jest suche igłowanie?

Suche igłowanie polega na wprowadzeniu cienkiej, akupunkturowej igły w aktywny, zlokalizowany punkt spustowy czyli nadwrażliwe miejsce w napiętych pasmach mięśni szkieletowych, które są bolesne przy nacisku i rozciąganiu. Często oddziaływanie w tym punkcie powoduje bolesność w miejscu odległym. Punkt spustowy jest źródłem bólu.

Idea suchego igłowania różni się od klasycznej akupunktury, bo igła nie jest wprowadzana powierzchownie w punkty szlaków energetycznych (meridiany), ale oddziałuje na tkankę łączną czyli znacznie głębiej.

Jakie są wskazania do rehabilitacji z wykorzystaniem suchego igłowania?

  • bóle barków;
  • napięciowe bóle głowy;
  • łokieć golfisty i tenisisty;
  • rwa kulszowa;
  • bóle związane ze stanami zwyrodnieniowymi;
  • shin splits (bóle przedniego przedziału piszczeli);
  • bóle ścięgna Achillesa.

Jak przygotować się do zabiegu suchego igłowania?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodne ubranie, które ułatwi odsłonięcie leczonej okolicy. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem.

Jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem suchego igłowania?

Terapeuta oczyszcza skórę pacjenta, a następnie stosując sterylne jednorazowe igły akupunkturowe dociera do głębokich mięśni, trudno dostępnych dla dłoni terapeuty. Po terapii dochodzi do natychmiastowej redukcji bólu, zwiększenia zakresu ruchu i poprawy wzorca aktywacji mięśniowej. W czasie jednej sesji terapeutycznej nie powinno się leczyć więcej niż 3-5 mięśni, aby właściwie ocenić reakcję danej okolicy na igłowanie.

Suche igłowanie – istotne informacje

Po suchym igłowaniu pacjent może odczuwać wzmożoną bolesność mięśniową przez 24-48 godzin. Szczególnie reaktywne są mięśnie łydek. Żeby zmniejszyć bolesność mięśniową po zabiegu zaleca się ciepło oraz delikatne rozciąganie.

Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Suche igłowanie – gdzie wykonać i cena

Terapia manualna + suche igłowanie220 zł

Nasi specjaliści

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies