Czym jest laser wysokoenergetyczny (HIL)?

laser-wysokoenergetyczny-warszawa-870x400

Laser wysokoenergetyczny (HIL – High Intensity Laser) to najnowocześniejsze narzędzie do komfortowej terapii przeciwbólowej i biostymulacji, stanowiące alternatywę dla zimnej laseroterapii. Umożliwia nieinwazyjne i błyskawiczne leczenie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnień pojawiających się w różnych obszarach ciała. Wykorzystywany jest też do efektywnej miejscowej biostymulacji tkanki i przyspieszenia regeneracji organizmu. Terapia wykorzystująca laser wysokoenergetyczny (HILT – High Intensity Laser Therapy) jest bardzo skuteczna, ponieważ urządzenie:

  • emituje światło o starannie dobranej długości fali i mocy – dzięki temu uzyskuje się optymalne proporcje między pochłanianiem a przenikaniem wiązki penetrującej ciało;
  • umożliwia uzyskanie mocy szczytowej aż 50 razy wyższej niż w przypadku zimnej laseroterapii;
  • można wykorzystywać do terapii łączonej z wytworzeniem fali uderzeniowej, co wydatnie podnosi działanie przeciwbólowe laseroterapii, przyspiesza mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, czyli polepsza warunki do odnowy i regeneracji tkanek.

Jakie są wskazania do rehabilitacji z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego (HIL)?

Wysokoenergetyczny laser może być zastosowany do szybkiego uśmierzania bólu, przyspieszenia metabolizmu i usprawnienia procesów regeneracji tkanek, stymulowania nowych fibroblastów, co skutkuje wytworzeniem nowych zasobów kolagenu i sprawniejszym działaniem stawów oraz towarzyszących im innych elementów układu ruchu. Wskazaniami do zastosowania HILT są:

  • zapalne stany ostre, podostre i przewlekłe;
  • bóle kręgosłupa oraz w obrębie kończyn;
  • urazy mięśni i stawów;
  • wspomaganie rehabilitacji pooperacyjnej;
  • choroby skóry.

Jakie są przeciwwskazania do laseroterapii wysokoenergetycznej (HIL)?

Laseroterapia wysokoenergetyczna to zabieg bezpieczny i bardzo skuteczny, nie powoduje znacznego obciążenia dla organizmu. Rany lub zmiany skórne w okolicy, która ma być objęta zabiegiem są przeciwwskazaniem do zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu laserem wysokoenergetycznym (HIL)?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodne ubranie, które ułatwi odsłonięcie leczonej okolicy. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem.

Jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego (HIL)?

Lasery wysokoenergetyczne wykorzystuje się w dwóch trybach terapeutycznych:

  • Tryb impulsowy – do leczenia bólu; podczas zabiegu pacjent nie odczuwa ciepła w miejscu stosowania lasera; moc wiązki jest wyższa niż przy biostymulacji. Terapeuta zaczyna zabieg w odległości kilku centymetrów od ogniska najsilniej odczuwanego bólu i – wykonując wokół niego koncentryczne ruchy – zbliża się powoli do centrum odczuwanych dolegliwości, gdzie zatrzymuje laser na 2-3 sekundy. Cały zabieg trwa ok. 2-4 minuty.
  • Tryb ciągły – do biostymulacji tkanek i leczenia stanów zapalnych; podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło w miejscu zastosowania lasera. Głowica lasera jest przesuwana ruchem ciągłym wzdłuż mięśni przebiegających przez leczoną okolicę. Zabieg trwa ok. 2-6 minut.
Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Laser wysokoenergetyczny (HIL) – gdzie wykonać i cena

Laser wysokoenergetyczny65 zł
Laser wysokoenergetyczny x3170 zł
Laser wysokoenergetyczny x5280 zł

Nasi Fizjoterapeuci

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies