25 Sierpień 2021
Fakty i mity o USG w ciąży
Dziś zajmiemy się kilkoma faktami i mitami na temat USG w ciąży!

MIT: Badanie USG jest szkodliwe. USG jest badaniem nieinwazyjnym, które w żaden sposób nie szkodzi matce, ani dziecku. Zagrażające jest natomiast pomijanie podstawowych badań prenatalnych.

FAKT: USG prenatalne należy wykonywać bez względu na wiek i stan zdrowia. Badania prenatalne są przeznaczone dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka. Młody wiek czy dobre samopoczucie nie gwarantują prawidłowego przebiegu ciąży.

MIT: Badanie ultrasonograficzne w ciąży należy powtarzać jak najczęściej. Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, zalecane jest wykonanie trzech badań ultrasonograficznych. Dodatkowe badania wykonuje się na podstawie wskazań medycznych.

FAKT: Badanie USG przed 8. tygodniem ciąży może dać niejednoznaczne wyniki. Optymalny czas na pierwsze USG to w 8-9 tydzień ciąży – oczywiście, jeżeli wcześniej nie pojawią się dolegliwości czy jakiekolwiek niepokojące objawy.

Więcej informacji o badaniach prenatalnych znajdziesz tutaj.
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies