08 Czerwiec 2022
Uwaga na użądlenia - o tym warto pamiętać
Użądlenia często są niegroźne i zazwyczaj wymagają wykonania jedynie podstawowych zabiegów, związanych z naruszeniem skóry.  Do takich zalicza się między innymi: wyjęcie żądła, przemycie rany (mydłem lub środkiem dezynfekującym), użycie chłodzącego kompresu lub okładu z sody oczyszczonej i wody, ewentualnie podanie środków przeciwzapalnych.

Należy jednak zachować czujność, zwłaszcza jeśli pojawią się objawy o charakterze uogólnionym. Duszności, nudności, osłabienie i ból brzucha, jak też utrata przytomności, czy wystąpienie gorączki, mogą pojawić się u osób, które są uczulone na jad owadów.

Gdy dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego należy sprawdzić, czy osoba uczulona ma przy sobie adrenalinę lub lek przeciwhistaminowy. W sytuacji braku takiego leku należy jak najszybciej położyć osobę użądloną w bezpiecznej pozycji, przygotować wodę z wapniem, a następnie wezwać pogotowie.
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies