30 Lipiec 2018
Stożek rotatora - nowy film na kanale MULTI MED

W dzisiejszym odcinku naszego filmu Tomek, fizjoterapeutaz Centrum Rehabilitacji MULTI MED (przychodnia ulica Prosta 69 w Warszawie), opowie czym jest stożek rotatorów oraz na jakie uszkodzenia jest narażony i jak można go leczyć.

Staw barkowy narażony jest na różnego rodzaju dolegliwości. Najczęstszą przyczyną są przeciążenia oraz powtarzalne mikroprzeciążenia, kontuzje i urazy otaczających go tkanek miękkich powstające w trakcie codziennych czynności czy aktywności sportowej.

Podłożem dolegliwości tego stawu mogą być również nasilające się zmiany zwyrodnieniowe. Częstą przyczyną dolegliwości stawu barkowego są problemy ze stożkiem rotatorów.

Co to stożek rotatorów?

Stożek rotatorów, inaczej pierścień rotatorów, jest strukturą zbudowaną ze ścięgien czterech mięśni obręczy barkowej: nadgrzebienowego, podgrzebieniowego, obłego mniejszego i podłopatkowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapraszamy do obejrzenia filmu!

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies