18 Lipiec 2022
Dermatoskopia i wideodermatoskopia
40% czerniaków złośliwych wywodzi się z barwnikowych zmian skórnych. Rak skóry obciążony jest niskimi rokowaniami, często też długo pozostaje niezauważony, dlatego jest tak groźny.
 
Przeciętny człowiek ma na swojej skórze od 20 do 40 znamion. W przypadku pacjentów, na których skórze znajduje się więcej niż pięćdziesiąt znamion – ryzyko rozwoju czerniaka jest pięć razy większe, ponad 100 znamion zwiększa ryzyko dziesięciokrotnie. 
 
Niezależnie jednak od tego, ile znamion znajduje się na Twojej skórze, wszyscy powinni poddawać się regularnym badaniom, dermatoskopii lub wideodermatoskopii, podczas których dogłębnie oceniona zostanie struktura znamienia. Takie badania warto wykonywać co 6-12 miesięcy, a przede wszystkim, gdy wystąpi zmiana w kolorze zabarwienia, pojawienie się guzków, zmiana regularności granic lub stan zapalny.
 
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies