Aktualności

21 Marzec 2024

Co powoduje zaburzenia mowy u dzieci? Skorzystaj z pomocy logopedy

Zaburzenia mowy u dzieci mogą być frustrujące zarówno dla rodziców, jak i samych maluchów. W przypadku trudności w komunikacji, zrozumienie przyczyn jest kluczowe dla skutecznego leczenia i wsparcia.

Dlaczego dzieci mogą mieć opóźnioną mowę?
Istnieje wiele potencjalnych przyczyn zaburzeń mowy u dzieci. Mowa to skomplikowany proces, a jej rozwój może być zależny od wielu czynników.

Jeżeli niepokoisz się mowę swojego dziecka, umów się na wizytę do logopedy. Oceni on budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego, odruchy związane z przyjmowaniem pokarmu, wrażliwość słuchową dziecka. Przeprowadzi wywiad dotyczący przebiegu ciąży i porodu, co może stać się podstawą do określenia nieprawidłowości w rozwoju mowy.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę do mgr Joanny Burzyńskiej w przychodni na Polnej 3 oraz do mgr Agnieszki Głowackiej w placówce na ul. Grochowskiej 234/240

Korzystając z pomocy logopedy, dzieci mogą zdobyć nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale także pewność siebie i poczucie własnej wartości, co ma istotny wpływ na ich rozwój osobisty i społeczny.

Pamiętaj! Dbając o prawidłowy rozwój dziecka i jego mowy, powinno się ograniczyć czas spędzony przy tablecie czy smartfonie.

Archiwum

Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?