Jak przygotować się do sigmoidoskopii

Trzy dni przed badaniem
Zaleca się przez 3 dni przed badaniem nie spożywanie czarnej kawy, jagód, buraków oraz innych pokarmów barwiących stolec.

W przeddzień badania
W godzinach wieczornych należy wykonać wlewkę doodbytniczą (lewatywę) preparatem do tego przeznaczonym.

W dniu badania
Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo. Na 2 godziny przed badaniem należy wykonać powtórną wlewkę doodbytniczą preparatem do tego przeznaczonym. Nie należy żuć gumy ani palić tytoniu.

Jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, to 6 godzin przed planowanym badaniem należy pozostać na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 4 godzin przed badaniem. Na 2 godziny przed planowanym badaniem należy wykonać powtórną wlewkę doodbytniczą preparatem do tego przeznaczonym. Nie należy żuć gumy ani palić tytoniu.

UWAGA!
Jeżeli badanie jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, to wskazane jest stawienie się na badanie z osobą towarzyszącą. Po badaniu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies