Jak przygotować się do badania kału na nosicielstwo

Należy zaopatrzyć się w trzy specjalne próbówki z podłożem transportowym, które dostępne są w przychodni lub w stacji sanitarno-epidemiologicznej.

W dniu badania
Przed pobraniem materiału należy całkowicie opróżnić pęcherz. Kał należy oddać do wyparzonego i wysuszonego pojemnika lub na czysty papier toaletowy. Następnie należy pobrać jałową wymazówką wymaz z kału poprzez włożenie do niego wacika/wymazówki, obrócenie go w kale, a następnie umieszczenie go w podłożu transportowym. Materiał
powinien być pobrany z kilku miejsc ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zawierających np. krew, ropę lub śluz.
Należy pobrać trzy próbki kału z trzech kolejnych dni (po jednej każdego dnia).

Każdą probówkę należy opisać imieniem, nazwiskiem oraz datą i godziną pobrania. Pobrany materiał z trzech dni należy dostarczyć do laboratorium w ostatnim dniu badania od poniedziałku do wtorku w godzinach 07:00-15:00, w środy w godzinach 07:00-10:00.

UWAGA!
W przypadku wykonywania różnych badań kału, próbki materiału należy dostarczyć w oddzielnych pojemnikach.

Próbki do badania powinny być pobrane przed rozpoczęciem leczenia przeciwbakteryjnego, przeciwwirusowego lub przeciwpasożytniczego.

W przypadku leczenia przeciwbakteryjnego badanie kontrolne należy wykonać najwcześniej 5 dni po jego zakończeniu, w przypadku leczenia przeciwpasożytniczego badanie kontrolne należy wykonać po 2-3 tygodniach od zakończenia kuracji.

Kobiety mogą wykonać badanie co najmniej 3 dni po zakończonej miesiączce.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies