gravity

Czym jest platforma do ćwiczeń?

Ćwiczenia na platformie do ćwiczeń opierają się na przekonaniu, że najlepszym oporem podczas ćwiczeń fizycznych jest ciężar własnego ciała, a ich założenie to kształtowanie prawidłowej postawy i równomierne wzmocnienie mięśni powierzchownych i głębokich poprzez zaangażowanie w ruch całych łańcuchów mięśniowych.

Jakie są wskazania do rehabilitacji z wykorzystaniem platformy do ćwiczeń?

Ćwiczenia z wykorzystaniem platformy do ćwiczeń to:

  • końcowy element rehabilitacji pourazowej, przygotowujący do uprawiania konkretnej dyscypliny,
  • poprawa ogólnej wydolności organizmu,
  • poprawa koordynacji ruchowej,
  • element wspomagający w procesie odchudzania,
  • przygotowanie do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej.

Jak przygotować się do rehabilitacji z wykorzystaniem platformy do ćwiczeń?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodne, sportowe ubranie. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację obrazową łącznie z wynikami badań obrazowych. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem.

Jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem platformy do ćwiczeń?

Podczas treningu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w przesuwalną deskę oraz różne uchwyty, umożliwiające wykonywanie dziesiątek urozmaiconych ćwiczeń. Obciążenie ćwiczeń wynosi od 3 do 51% masy ciała i podlega regulacji poprzez zmianę kąta nachylenia deski. Dla bardziej zaawansowanych, którym standardowy opór już nie wystarcza, urządzenie umożliwia również dodanie dodatkowych obciążeń. Element wyposażenia stanowi również manometr, zapewniający lepszą stabilizację mięśni grzbietu.

Ćwicząc na platformie do ćwiczeń, wykonuje się wielowymiarowe ruchy, silnie stymulujące czucie proprioceptywne, czyli rodzaj czucia głębokiego odpowiedzialnego za świadomość ułożenia części ciała w przestrzeni. Zapewnia to większą stabilność, lepszą równowagę oraz poprawia świadomość własnego ciała.

Na zabiegi konieczne jest posiadanie skierowania. 
Pacjent może dostarczyć je od lekarza z zewnątrz lub odbyć konsultację z fizjoterapeutą w naszej placówce.

Ćwiczenia na platformie  – gdzie wykonać i cena

Ćwiczenia na platformie 55 min50 zł

Nasi Fizjoterapeuci

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Centrum Rehabilitacji Warszawa Prosta 69
Adres przychodni
ul. Prosta 69, Wola
00-838 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
08:00 - 20:00

NFZ
Poniedziałek - Piątek
07:00 - 20:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies