rehabilitacja-zamiast-operacji-870x400

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca we wszystkich tkankach organizmu człowieka. Jest to jedna z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze, a jego funkcja zależy od miejsca jego występowania w organizmie.

Kwas hialuronowy m.in. współtworzy naczynia krwionośne, odpowiada za ochronę skóry przed urazami i zabezpiecza ją przed wnikaniem bakterii, a także bierze udział w dystrybucji składników odżywczych do tkanek i chrząstek.

Jest on także składnikiem mazi stawowej, która pokrywa powierzchnie stawowe zmniejszając tarcie. Niestety z upływem lat, jego ilość w organizmie maleje, co przyczynia się do chorób stawów i związanych z nimi problemów z poruszaniem się.

Na czym polega leczenie stawów kwasem hialuronowym w postaci iniekcji dostawowych?

W ortopedii kwas hialuronowy jest szeroko stosowany w profilaktyce oraz leczeniu chorób i obrażeń narządu ruchu. Można go stosować w postaci leków doustnych lub w postaci iniekcji dostawowych – taką metodę leczenia nazywa się wiskosuplementacją. 

Dostawowa iniekcja kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpieczniejszym niż dostawowe stosowanie preparatów steroidowych (tzw. blokad), ponieważ wywołują one zmiany degeneracyjne, a w przypadku wiskosuplementacji brak jest skutków ubocznych.

Kwas hialuronowy w stawie uzupełnia się za pomocą jednego lub kilku zastrzyków do jamy maziowej stawu. Iniekcja wykonywana jest przez doświadczonego lekarza. W zależności od przypadku lekarz decyduje, czy iniekcja wymaga użycia aparatu USG. Wykonanie zastrzyku nie wyklucza Pacjenta z wykonywania codziennych czynności.

Zabieg powinien być zawsze skonsultowany z lekarzem specjalistą, dlatego niezbędna jest wcześniejsza wizyta u ortopedy.

Jakie efekty daje wiskosuplementacja?

Efekty zabiegu można zauważyć po kilku dniach od jego wykonania, a zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawa ruchomości stawu utrzymują się przez co najmniej kilka miesięcy.

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym:

  • Zmniejsza ból i obrzęk
  • Redukuje stan zapalny i wysięk do stawu
  • Spowalnia degenerację chrząstki stawowej
  • Poprawia funkcje stawów
  • Zwiększa produkcję endogennego kwasu hialuronowego
  • Chroni staw przed uszkodzeniami mechanicznym

Skuteczność zastosowanego leczenia zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania procesu zwyrodnienia i poziomu aktywności fizycznej Pacjenta.

Zwykle, dla osiągnięcia najlepszych efektów, zabieg powtarza się kilkukrotnie.

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym  – gdzie wykonać i cena

Iniekcja dostawowa kwasem hialuronowym (zawiera koszt preparatu)700 zł

Nasi specjaliści

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Okopowa 33
Adres przychodni
Okopowa 33, Wola
01-059 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej "MULTI-MED" S.A. (dawniej: Centrum Diagnostyki Medycznej MULTI-MED Hanna Brusikiewicz i Ska – Spółka Jawna), z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies