Psycholog sportu

CENA WIZYTY: 200 - 230 zł

Czym zajmuje się psycholog sportu

Psycholog sportu wspiera zawodnika w rozwoju jego umiejętności mentalnych wykorzystując teorie, zasady i techniki psychologiczne, które mają na celu poprawę osiągnięć zawodnika i jego rozwój osobisty. Aby zawodnik mógł w pełni zaprezentować i wykorzystać swoj potencjał musi rozwijać cechy o charakterze psychologicznym takie jak: pewność siebie, pozytywne przekonania, umiejetność radzenia sobie z czynnikami zakłócającymi, poczucie własnej skuteczności, komunikacje, efektywne stawianie celów.

W ostatnim czasie coraz więcej sportowców współpracuje z psychologami. Silna psychika odgrywa bardzo wazną rolę w odnoszeniu zwycięstwa, szczególnie gdy rywalizują ze sobą zawodnicy o najwyższym poziomie, bo wtedy o wygranej decydują szczegóły, a one często tkwią w głowie, a więc ważna jest psychika.

W obecnej chwili trening mentalny, czyli praca z psychologiem staje się na świecie obowiązującym standardem.

Psycholog sportu pracuje nad tym aby z bardzo dobrego sportowca zrobić jeszcze lepszego.

Psycholog w pracy z zawodnikiem pomaga mu wyznaczać cele, jak radzić sobie ze stresem, uczy koncentracji, wzmacnia pewność siebie, poprawia komunikację zawodnik – trener.

Psycholog sportu pracując z zawodnikiem wspiera jego mocne strony, pomaga je wykorzystać i mobilizuje do rozwoju umiejętnosci słabiej rozwiniętych.

Ważna reguła to często chwalić zawodnika, a nie ganić. Młodzi zawodnicy powinni być cztery razy więcej chwaleni, niż krytykowani.
Błędne jest myślenie, że psycholog pomaga tylko zawodnikowi wyciągnąć się z dołka np. po przegranej.

Znanym przykładem owocnej współpracy zawodnika i psychologa sportu jest wielokrotny Medalista Olimpijski Adam Małysz i profesor Jan Blecharz.
Małysz często powtarzał w wywiadach , że dzięki tej współpracy nauczył się lepszej koncentracji, radzenia sobie ze stresem oraz pewności siebie.

Nasi specjaliści

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies