Jak przygotować się do badania ogólnego nasienia

2-7 dni przed badaniem
Wymagana jest 2-7 dniowa abstynencja seksualna. W okresie poprzedzającym badanie należy prowadzić higieniczny tryb życia, unikać alkoholu, papierosów i innych używek,  starać się unikać stresu i nadmiernego wysiłku fizycznego.

W dniu badania
Przed oddaniem materiału do badania należy umyć okolicę stref intymnych.
Nasienie musi być oddane do jałowego pojemnika w przychodni w pokoju badań lub dostarczona do laboratorium do 30 minut od ejakulacji. Do badania należy pobrać całą objętość ejakulatu.
Jeżeli nie udało się pobrać do pojemnika całej objętości materiału pacjent powinien o tym poinformować laboratorium. Materiał do badania należy dostarczyć do laboratorium po wcześniejszym umówieniu terminu.

UWAGA!
Badanie nasienia należy wykonać 10-14 dni po skończonej kuracji antybiotykowej, w przypadku przyjmowania leków przeciwbólowych lub przeciwgorączkowych 3-4 dni po ich odstawieniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wystąpienia infekcji z gorączką badanie należy odroczyć o około 2 tygodnie lub należy je wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies