Jak przygotować się do badania ogólnego nasienia

2-7 dni przed badaniem
Wymagana jest 2-7 dniowa abstynencja seksualna. W okresie poprzedzającym badanie należy prowadzić higieniczny tryb życia, unikać alkoholu, papierosów i innych używek,  starać się unikać stresu i nadmiernego wysiłku fizycznego.

W dniu badania
Przed oddaniem materiału do badania należy umyć okolicę stref intymnych.
Nasienie musi być oddane do jałowego pojemnika w przychodni w pokoju badań lub dostarczona do laboratorium do 30 minut od ejakulacji. Do badania należy pobrać całą objętość ejakulatu.
Jeżeli nie udało się pobrać do pojemnika całej objętości materiału pacjent powinien o tym poinformować laboratorium. Materiał do badania należy dostarczyć do laboratorium po wcześniejszym umówieniu terminu.

UWAGA!
Badanie nasienia należy wykonać 10-14 dni po skończonej kuracji antybiotykowej, w przypadku przyjmowania leków przeciwbólowych lub przeciwgorączkowych 3-4 dni po ich odstawieniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wystąpienia infekcji z gorączką badanie należy odroczyć o około 2 tygodnie lub należy je wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies