Jak przygotować się do dobowej zbiórki moczu

W aptece należy zaopatrzyć się w duży (2-3 litrowy) pojemnik z podziałką oraz jałowy pojemnik do badania moczu. Dzieci mogą korzystać z nocnika, ale każdą partię moczu należy wlać do pojemnika zbiorczego.

W dniu badania
Badanie należy rozpocząć w godzinach porannych około godziny 7:00-8:00. Pierwszą poranną porcję moczu należy oddać do toalety, a zbiórkę rozpocząć od drugiej porcji. Przez czas prowadzenia zbiórki pojemnik z moczem należy przechowywać w lodówce.
Należy zanotować godzinę rozpoczęcia zbiórki i każdą kolejną porcję moczu oddawać do pojemnika z podziałką. Jeśli któraś z porcji zostanie oddana do toalety, należy zbiórkę przerwać, zebrany mocz wylać i rozpocząć kolejną zbiórkę moczu od dnia następnego. Ostatnią porcją oddaną do pojemnika powinien być poranny mocz z drugiego dnia.

Po zakończonej zbiórce należy odczytać z podziałki i zanotować ilość zebranego moczu. Następnie po dokładnym wymieszaniu moczu i należy przelać porcję ok. 50-100 ml do jałowego pojemnika, który należy dostarczyć do laboratorium wraz z zanotowanymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia, zakończenia oraz objętości zebranego
moczu.

Materiał do badania należy dostarczyć do laboratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-12:00.

UWAGA!
Materiał powinien być przechowywany w lodówce oraz dostarczony do laboratorium w przeciągu 2-3 godzin od pobrania.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies