Jak przygotować się do dobowej zbiórki moczu

W aptece należy zaopatrzyć się w duży (2-3 litrowy) pojemnik z podziałką oraz jałowy pojemnik do badania moczu. Dzieci mogą korzystać z nocnika, ale każdą partię moczu należy wlać do pojemnika zbiorczego.

W dniu badania
Badanie należy rozpocząć w godzinach porannych około godziny 7:00-8:00. Pierwszą poranną porcję moczu należy oddać do toalety, a zbiórkę rozpocząć od drugiej porcji. Przez czas prowadzenia zbiórki pojemnik z moczem należy przechowywać w lodówce.
Należy zanotować godzinę rozpoczęcia zbiórki i każdą kolejną porcję moczu oddawać do pojemnika z podziałką. Jeśli któraś z porcji zostanie oddana do toalety, należy zbiórkę przerwać, zebrany mocz wylać i rozpocząć kolejną zbiórkę moczu od dnia następnego. Ostatnią porcją oddaną do pojemnika powinien być poranny mocz z drugiego dnia.

Po zakończonej zbiórce należy odczytać z podziałki i zanotować ilość zebranego moczu. Następnie po dokładnym wymieszaniu moczu i należy przelać porcję ok. 50-100 ml do jałowego pojemnika, który należy dostarczyć do laboratorium wraz z zanotowanymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia, zakończenia oraz objętości zebranego
moczu.

Materiał do badania należy dostarczyć do laboratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-12:00.

UWAGA!
Materiał powinien być przechowywany w lodówce oraz dostarczony do laboratorium w przeciągu 2-3 godzin od pobrania.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies