Jak przygotować się do badania kału na pasożyty

Należy zaopatrzyć się w standardowy pojemnik do badania kału.

W dniu badania
Przed pobraniem materiału należy całkowicie opróżnić pęcherz. Kał należy oddać do wyparzonego i wysuszonego pojemnika lub na czysty papier toaletowy. Następnie szpatułką należy pobrać porcję kału (wielkości orzecha włoskiego lub w przypadku płynnego kału ok. 1-2ml) z kilku różnych miejsc, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zawierających np. krew, ropę lub śluz.

Pojemnik należy opisać imieniem i nazwiskiem oraz datą i godziną pobrania. Materiał do badania może być dostarczony do laboratorium od poniedziałku do czwartku w godzinach 07:00-11:00, w piątki w godzinach 07:00-10:00.

Badanie należy wykonać trzykrotnie, a każda próbka powinna być dostarczana w dniu pobrania najlepiej w odstępach 2-3 dniowych.

UWAGA!
W przypadku wykonywania różnych badań kału, próbki materiału należy dostarczyć w oddzielnych pojemnikach.

Próbki do badania powinny być pobrane przed rozpoczęciem leczenia przeciwbakteryjnego, przeciwwirusowego lub przeciwpasożytniczego.

W przypadku leczenia przeciwbakteryjnego badanie kontrolne wykonać najwcześniej 5 dni po jego zakończeniu, w przypadku leczenia przeciwpasożytniczego badanie kontrolne należy wykonać po 2-3 tygodniach od zakończenia kuracji.

Ujemny wynik jednorazowego badania nie wyklucza zarażenia z uwagi na cykliczny rozwój pasożytów.

Kobiety mogą wykonać badanie co najmniej 3 dni po zakończonej miesiączce.

Do pobrania

MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED
MULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies