Rehabilitacja po złamaniu nadgarstka

Złamanie nadgarstka – jeden z najczęściej występujących urazów ręki

Nadgarstek to część ciała, która wyróżnia się wyjątkowo skomplikowaną budową. Tworzy go aż osiem małych kości, które ułożone są w dwóch szeregach. Taka budowa sprawia, że nadgarstek jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju urazy, w tym złamania. Do tego typu urazu często dochodzi w wyniku kontuzji sportowej lub upadku z wysokości, choć nierzadko przyczyną złamania jest także osteoporoza.

Głównymi objawami złamania nadgarstka jest silny ból, opuchlizna i widoczne zniekształcenie. W takim przypadku najlepiej udać się do lekarza ortopedy. Na podstawie zdjęcia RTG lub wyniku tomografii komputerowej określi on typ złamania oraz dalsze postępowanie terapeutyczne. Niezależnie od rodzaju urazu, bardzo ważne jest usztywnienie nadgarstka tak, by uszkodzone elementy mogły prawidłowo się zrosnąć. Dopiero po tym procesie można rozpocząć rehabilitację, której celem jest przywrócenie pełnej ruchomości nadgarstka.

Jak szybko wrócić do pełnej sprawności po złamaniu nadgarstka?

Obecne metody rehabilitacji są w stanie znacznie przyspieszyć powrót chorego do zdrowia. W przypadku złamania nadgarstka dobrze jest udać się po pomoc do doświadczonego fizjoterapeuty, który dobierze najskuteczniejszą formę rehabilitacji. Do najczęściej polecanych metod zalicza się:

  • krioterapia miejscowa – metoda ta uśmierza ból i poprawia metabolizm tkanki przy użyciu bardzo niskich temperatur;
  • laseroterapia wysokoenergetyczna – metoda ta wykorzystuje światło o określonej długości fali i mocy, dzięki czemu biostymuluje tkanki do regeneracji;
  • system indukcyjnej stymulacji (SIS) – przyspiesza gojenie się złamań już we wczesnym stadium, dzięki wykorzystaniu właściwości pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności;
  • terapia radiofalowa ukierunkowana (TR-Therapy) – w metodzie tej dochodzi do selektywnego przegrzania tkanek przy użyciu fali o częstotliwości radiowej, co skutkuje szybką redukcją dolegliwości bólowych oraz przyspieszeniem regeneracji uszkodzonych tkanek.
Copyright © 2024. MULTI MED. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych - Jellinek

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?