multimed_dieta-002_1Jest to jedna z najważniejszych zasad zdrowego odżywiania. Jest to też dla wielu jedna z najtrudniejszych sztuk…

Co tak naprawdę oznacza regularne jedzenie? Niektórym kojarzy się z koniecznością zasiadania do misternie przygotowanych pięciu wymyślnych potraw dziennie.

Nic bardziej mylnego! Chodzi po prostu o to, abyś zjadł/zjadła zgodnie z rytmem swojego dnia kilka urozmaiconych posiłków. Rano, najlepiej przed wyjściem z domu, a potem co 2 do 4 godziny kończąc ostatnim posiłkiem 2-3 godziny przed pójściem spać.

Rozkład pór nie musi być co dzień taki sam, bo przecież szybciej zgłodniejesz po owocach lub lekkiej zupie niż po pełnym drugim daniu. Posiłki mogą być proste: płatki owsiane plus miód plus orzechy plus owoc, ryba z czosnkiem z pieca i fasolka posypana sezamem albo sałata, gruszka, orzechy, kawałek sera i oliwa. Proste połączenia są często najlepsze!

Nie jadasz w domu? Zjedz bogatsze śniadanie, zabierz ze sobą kilka różnych przegryzek, a po powrocie zjedz bardziej urozmaicony posiłek lub wyskocz gdzieś, gdzie zdrowo zjesz w czasie dnia.

Po co cały ten trud? Ponieważ będziesz czuć się lepiej, wyglądać lepiej i funkcjonować lepiej! Regularne i rozmaite jedzenie pozwala na optymalne wykorzystanie przez organizm dostarczonych różnorodnych składników odżywczych, witamin, minerałów oraz na utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi.

Dzięki temu z kolei lepiej zapanujesz nad głodem, pokusami i kaloriami :) Poprawisz swoją wydolność psychiczną, fizyczną i umysłową. Odżywione ciało odwdzięczy Ci się urodą, poprawi się nastrój.

A co powiesz na poprawę odporności i długotrwałe zachowanie zdrowia? Bo przecież złe jedzenie to takie choroby jak np. cukrzyca w przyszłości…

Jeśli zatem jeszcze nie należysz do klubu osób, które bez śniadania i z „torbą jedzenia” lub „planem posiłków” z domu wyjść nie umieją – to zapraszam!

Oprac. Mgr Elżbieta Gmurczyk Dietetyk Multi Med
MULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies