Co to jest badanie SARS-CoV-2 IgG?

SARS-CoV-2 IgG to badanie laboratoryjne wykonywane z krwi obwodowej, służące wykrywaniu przeciwciał klasy IgG skierowanych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (wirus wywołujący chorobę Covid-19).

Badanie przeciwciał uważane jest za pomocne w diagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w połączeniu z obrazem klinicznym i pozostałymi wynikami badań, nie powinno być traktowane jako dowód czynnego zakażenia.

Test SARS-CoV-2 IgG powinien być przede wszystkim uważany za badanie służące potwierdzeniu przebytego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kiedy można wykonać badanie SARS-CoV-2 IgG i jaki jest czas oczekiwania na wynik badania?

Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 IgG mogą zostać wykryte między 10-14 dniem od wystąpienia objawów choroby. Są to przeciwciała „późnej fazy” - ich obecność świadczy o przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

Czas oczekiwania na wynik badania wynosi do 3 dni roboczych.

Jak przygotować się do badania SARS-CoV-2 IgG?

Badania nie wymaga specjalnego przygotowania.

Jak przebiega badanie SARS-CoV-2 IgG?

Krew do badania pobierana jest z żyły obwodowej w gabinecie zabiegowym. Następnie badanie przeprowadzane jest w analizatorze immunochemicznym ARCHITECT i System.

Badanie SARS-CoV-2 IgG – istotne informacje

Badanie SARS-CoV-2 IgG nie służy rozpoznaniu czynnej choroby Covid-19.

Przeciwciała IgG są wytwarzane najwcześniej po około 10-14 dniach od momentu zakażenia i utrzymują się we krwi przez długi czas (wiele miesięcy). Osoby z chorobami zaburzającymi prawidłową odpowiedź układu immunologicznego mogą w nieprawidłowy, opóźniony lub niewystarczający sposób wytwarzać takie przeciwciała.

Wynik badania potwierdza lub wyklucza wykrycie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 bez podawania ich miana.

Wyniki dodatnie testu serologicznego są najpewniej spowodowane przebytą infekcją wirusem SARS-CoV-2, ale mogą być także spowodowane przebytą lub trwającą infekcją szczepami koronawirusa innymi niż SARS-CoV-2, takimi jak koronawirus HKU1, NL63, OC43 lub 229E.

Interpretacji wyniku powinien dokonać każdorazowo lekarz posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie chorób zakaźnych lub chorób wewnętrznych.

Badanie SARS-CoV-2 IgG – gdzie wykonać i cena

SARS-CoV-2 PRZECIWCIAŁA IgG95 zł

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Grochowska 234/240
Adres przychodni
ul. Grochowska 234/240 Praga Południe
04-368 Warszawa
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
07:00 - 20:00

Sobota:
08:00 - 14:00

Przychodnia Warszawa Okopowa 33
Adres przychodni
Okopowa 33, Wola
01-059 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Polna 3
Adres przychodni
ul. Polna 3, Śródmieście
00-622 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6
Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej „MULTI-MED” Hanna Brusikiewicz i S-ka – Spółka Jawna, z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MED

Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie w 28 sekund?

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies