Co to jest badanie SARS-CoV-2 IgG?

SARS-CoV-2 IgG to badanie laboratoryjne wykonywane z krwi obwodowej, służące wykrywaniu przeciwciał klasy IgG skierowanych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (wirus wywołujący chorobę Covid-19).

Badanie przeciwciał uważane jest za pomocne w diagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w połączeniu z obrazem klinicznym i pozostałymi wynikami badań, nie powinno być traktowane jako dowód czynnego zakażenia.

Test SARS-CoV-2 IgG powinien być przede wszystkim uważany za badanie służące potwierdzeniu przebytego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kiedy można wykonać badanie SARS-CoV-2 IgG i jaki jest czas oczekiwania na wynik badania?

Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 IgG mogą zostać wykryte między 10-14 dniem od wystąpienia objawów choroby. Są to przeciwciała „późnej fazy” - ich obecność świadczy o przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

Czas oczekiwania na wynik badania wynosi do 24 godzin w dni robocze .

Jak przygotować się do badania SARS-CoV-2 IgG?

Badania nie wymaga specjalnego przygotowania.

Jak przebiega badanie SARS-CoV-2 IgG?

Krew do badania pobierana jest z żyły obwodowej w gabinecie zabiegowym. Następnie badanie przeprowadzane jest w analizatorze immunochemicznym ARCHITECT i System.

Badanie SARS-CoV-2 IgG – istotne informacje

Badanie SARS-CoV-2 IgG nie służy rozpoznaniu czynnej choroby Covid-19.

Przeciwciała IgG są wytwarzane najwcześniej po około 10-14 dniach od momentu zakażenia i utrzymują się we krwi przez długi czas (wiele miesięcy). Osoby z chorobami zaburzającymi prawidłową odpowiedź układu immunologicznego mogą w nieprawidłowy, opóźniony lub niewystarczający sposób wytwarzać takie przeciwciała.

Wynik badania potwierdza lub wyklucza wykrycie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 bez podawania ich miana.

Wyniki dodatnie testu serologicznego są najpewniej spowodowane przebytą infekcją wirusem SARS-CoV-2, ale mogą być także spowodowane przebytą lub trwającą infekcją szczepami koronawirusa innymi niż SARS-CoV-2, takimi jak koronawirus HKU1, NL63, OC43 lub 229E.

Interpretacji wyniku powinien dokonać każdorazowo lekarz posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie chorób zakaźnych lub chorób wewnętrznych.

Badanie SARS-CoV-2 IgG – gdzie wykonać i cena

SARS-CoV-2 PRZECIWCIAŁA IgG95 zł

Gdzie zrobisz badanie?

Poniżej znajdziesz adres placówek MULTI MED, w których wykonasz badanie

Przychodnia Warszawa Grochowska 234/240
Adres przychodni
ul. Grochowska 234/240 Praga Południe
04-368 Warszawa
Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek:
07:00 - 20:00

Sobota:
08:00 - 14:00

Przychodnia Warszawa Okopowa 33
Adres przychodni
Okopowa 33, Wola
01-059 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Polna 3
Adres przychodni
ul. Polna 3, Śródmieście
00-622 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00
Przychodnia Warszawa Waryńskiego 6
Adres przychodni
ul. Waryńskiego 6, Śródmieście
00-631 Warszawa
Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek:
07:00 – 20:00
Sobota:
08:00 – 14:00

Zadaj pytanie przez formularz

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujmy, że Administratorem przekazanych za pomocą formularza danych osobowych jest Centrum Diagnostyki Medycznej „MULTI-MED” Hanna Brusikiewicz i S-ka – Spółka Jawna, z siedzibą w Warszawie (01-059) przy ul. Okopowej 33. Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

MULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MEDMULTI MED
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies